Warehouse Operations Manager

Pentru clientul nostru, companie multinationala de top in domeniul Logisticii si Transporturilor, suntem in cautarea unui nou coleg cu experienta in coordonarea activitatii intr-un depozit de Cross-Docking pentru rolul de Warehouse Operations Manager.

 Cerinte:

• Studii Superioare Finalizate;

• Experienta pe un rol de coordonare in cadrul unui depozit logistic;

• Experienta in coordonarea de echipe de dimensiuni medii si mari (>30 persoane);

• Reprezinta un avantaj experienta in coordonarea activitatii de Cross-Docking;

• Limba engleza – nivel conversational;

• Cunostinte Excel – nivel avansat;

• Disponibilitate pentru activitate de noapte;

• Excelente abilitati de analiza, planificare si control-evaluare;

• Abilitati de planificare, organizare si prioritizare a activitatilor;

• Excelente abilitati de comunicare si relationare;

• Permis cat. B;

Responsabilitati:

• Analizarea, supervizarea si coordonarea activitatii operationale in cadrul depozitului de Cross-Docking;

• Prioritizarea comenzilor zilnice in functie de urgenta, volume si locatii;

• Identificarea zonelor de imbunatatire a fluxului operational si implementarea de solutii corespunzatoare;

• Monitorizarea indicatorilor de performanta, analizarea potentialelor deviatii si implementarea de masuri corective;

• Intocmirea de rapoarte saptamanale si lunare privind activitatea depozitului logistic;

• Asigurarea optimei functionari a centrului logistic, utilajelor si echipamentelor utilizate;

• Gestionarea relatiilor si rapoartele interdepartamentale;

Pachet de Beneficii:

• Contract de Munca Nedeterminat;

• Pachet salarial atractiv;

• Bonus lunar pentru atingere KPI-uri;

• Spor de noapte 25%;

• Tichete de Masa;

• Prime de Sarbatori;

• Zile de concediu extra in functie de vechimea in cadrul companiei;

• Perioada de training si induction asigurata;

• Oportunitati de promovare in cadrul companiei;

Domeniile: Logistica Transport
Locațiile: Sibiu
Nivelele de Studii: Studii Superioare
Nivelele de Experiență: Middle (2-5 ani) Senior (5-10 ani)